درباره محمدجعفر بزرگ بشر

محمدجعفر عادل بزرگ بشر

فردای روز کنکور کارشناسی…

دوران کاری حرفه‌ای من دقیقا از فردای روز کنکور کارشناسی شروع شد، یعنی تیرماه سال 1389.

اولین تجربه کاری من در آزمون‌های کشوری گزینه 2 بود. در کمتر از 6ماه به مدیر اجرایی آنجا منصوب شدم. دیوانه‌وار علاقه‌مند به رشد کسب‌وکار؛ طوری که به دلیل افزایش غیرمنتظره مشتریان، تا 4صبح مشغول ثبت‌ فرم‌ها در سیستم شدیم!

 

پس از 2سال (سال 91) به مجموعه مجتمع فنی تهران نمایندگی لاهیجان ورود کردم. در ابتدا به عنوان کارشناس دپارتمان فنی و مهندسی فعالیت کردم و پس از یکسال به عنوان مدیردپارتمان فنی و مهندسی مجتمع فنی تهران انتخاب شدم. خوشبختانه در گزارشات مالی یکساله عنوان سودده‌ترین دپارتمان را از آن خود کردم.

 

در همین دوران همزمان تدریس برنامه‌ریزی و کنترل پروژه با نرم افزار MSP را آغاز کرده بودم و به عنوان مدرس نیز بالاترین میزان رضایت را در مجموعه داشتم.

 

در سال 1394 به دلیل افزایش زیان انباشته مالی مجموعه، هیات مدیره تصمیم به تغییر و تحولات بسیار گرفت. در اردیبهشت همین سال با تصمیم هیئت مدیره من به عنوان مدیرعامل موسسه انتخاب شدم و در واقع می‌توانم بگویم نقطه عطفی در زندگی من ایجاد شد.

محمدجعفر عادل بزرگ بشر

در ساختار دانشگاهی درونم، همواره در حال تحصیلم!

با شروع دوران مدیریتم در این مجموعه، بالاترین میزان فشار روانی را در آن روزهای زندگیم تجربه کردم! البته همین فشار روانی باعث ایجاد نقطه عطف در زندگی من شد.

 

در همین سال بود که اهمیت به کارگیری مفاهیم مدیریت و بازاریابی و تبلیغات و برندینگ و دیجیتال مارکتینگ و مذاکره و… را در خود کسب‌وکار و به صورت عملی متوجه شدم. برای آنکه باعث رشد و توسعه کسب‌وکار شوم یادگیری خودم را به طور مداوم گسترش دادم. جالب آنکه تعداد قراردادهای B2B یا سازمانی‌ای که در این 2سال بستم، از کل قراردادهای سازمانی 5سال‌ قبل از آن، پیشی گرفت!

حتی موضوع پایان نامه‌ام که بهبود فرآیندهای سازمان به کمک مفاهیم BPM و مدلسازی فرآِیندها با زبان مدلسازی BPMN بود را در این مجتمع به طور عملی اجرایی کردم.

 

نتیجه؟ بسیار رضایت بخش.

توانستم در پایان 2سال زیان انباشته شرکت را به سود انباشته تبدیل کنم و برندینگ مجموعه را دوباره به دوران اوج خود برگردانم. در اردیبهشت سال 96 به علت آنکه باید برای رفتن به خدمت مقدس سربازی آماده می‌شدم، مجبور به استعفا از مجموعه شدم.

ماجراجویی‌های استارتاپی!

در اوایل سال 96 که از کار استعفا داده بودم تا به یک سری امور شخصی، پیش از خدمت سربازی رسیدگی کنم، به طور اتفاقی با سه نفر از دوستان قدیمی خودم دیداری دوباره داشتیم و در این دیدارها تصمیم گرفتیم بر روی ایده‌ای کار کنیم و برای راه‌اندازی یک استارتاپ آماده شویم. در چه زمینه‌ای هست؟ یک تقویم تعاملی است. تقویم را به شکل یک شبکه اجتماعی گسترس دادیم! اسمش هم هست اسین‌تایم! از اینجا میتوانید دانلودش کنید.

 

حقیقتا داستان این استارتاپ ما طولانی است، تصمیم دارم در مقاله‌ای جداگانه روند آن را توضیح دهم. اما در هر صورت آغازی بود بر ماجراجویی‌های من در دنیای استارتاپی و افزایش علاقه‌‌مندی من به رشد و توسعه کسب‌وکارها.

 

دوران سربازی من به جز 2ماه آموزشی که به شدت طاقت فرسا گذشت، در 19ماه بعد به دلیل آنکه به صورت امریه خدمت کردم، فرصت بسیار مناسبی شد برای رشد و توسعه فردی خودم. تا توانستم بر روی خودم سرمایه‌گذاری کردم. همچنین طراحی سایت را نیز در این ایام سربازی یاد گرفتم و پروژه‌های متعددی کار کردم و مشاوره رشد و توسعه کسب‌وکارها را به صورت پاره وقت انجام می‌دادم.

 

ادامه این مطلب آپدیت خواهد شد.

محمدجعفر عادل بزرگ بشر

در رشد و توسعه کسب‌وکارتان همراهتان هستم

کمک‌هایی که در این زمینه می‌توانم انجام دهم:

  • طراحی مدل کسب‌وکار
  • تجزیه و تحلیل فرآیندها
  • تدوین و اجرای پلن بازاریابی
  • استراتژی دیجیتال مارکتینگ
  • طراحی سایت و سئو
  • بازاریابی محتوایی
10+سال تجربه
36پروژه‌های مشاوره و اجرایی
4پروژه‌های در دست

خوشحال می‌شوم در رشد و توسعه کسب‌وکار شما نیز سهمی داشته باشم.

برای آغاز این همراهی و همکاری می‌توانید از طرق مختلف با من در ارتباط باشید.