درباره محمدجعفر بزرگ بشر

محمدجعفر عادل بزرگ بشر

فردای روز کنکور کارشناسی…

دوران کاری حرفه‌ای من دقیقا از فردای روز کنکور کارشناسی شروع شد، یعنی تیرماه سال 1389.

اولین تجربه کاری من در آزمون‌های کشوری گزینه 2 بود. در کمتر از 6ماه به مدیر اجرایی آنجا منصوب شدم. دیوانه‌وار علاقه‌مند به رشد کسب‌وکار؛ طوری که به دلیل افزایش غیرمنتظره مشتریان، تا 4صبح مشغول ثبت‌ فرم‌ها در سیستم شدیم!

 

پس از 2سال (سال 91) به مجموعه مجتمع فنی تهران نمایندگی لاهیجان ورود کردم. در ابتدا به عنوان کارشناس دپارتمان فنی و مهندسی فعالیت کردم و پس از یکسال به عنوان مدیردپارتمان فنی و مهندسی مجتمع فنی تهران انتخاب شدم. خوشبختانه در گزارشات مالی یکساله عنوان سودده‌ترین دپارتمان را از آن خود کردم.

 

در همین دوران همزمان تدریس برنامه‌ریزی و کنترل پروژه با نرم افزار MSP را آغاز کرده بودم و به عنوان مدرس نیز بالاترین میزان رضایت را در مجموعه داشتم.

 

در سال 1394 به دلیل افزایش زیان انباشته مالی مجموعه، هیات مدیره تصمیم به تغییر و تحولات بسیار گرفت. در اردیبهشت‌‌ماه همان سال، من، با تصمیم هیئت مدیره به عنوان مدیرعامل موسسه انتخاب شدم و نقطه عطفی در زندگی من ایجاد شد.

محمدجعفر عادل بزرگ بشر

در ساختار دانشگاهی درونم، همواره در حال تحصیلم!

با شروع دوران مدیریتم در این مجموعه، فشار روانی شدیدی را تجربه می‌کردم! البته همین فشار روانی موجب رشد فکری من شد.

 

به کارگیری مفاهیم مدیریت و بازاریابی و تبلیغات و برندینگ و دیجیتال مارکتینگ و مذاکره و… را در محیط کسب‌وکار و به طور عملی امتحان می‌کردم. جهت رشد و توسعه کسب‌وکار مطالعاتم را مداوم افزایش می‌دادم.

همچنین از موقعیت استفاده کردم و موضوع پایان نامه‌ام که بهبود فرآیندهای سازمان به کمک مفاهیم BPM و مدلسازی فرآِیندها با زبان مدلسازی BPMN بود را در این مجتمع به طور عملی اجرایی کردم.

 

نتیجه؟ بسیار رضایت بخش.

در پایان 2سال توانستم شرکت را که زیان انباشته زیادی داشت به سوددهی برسانم و برندینگ مجموعه را دوباره به دوران اوج خود برگردانم. جالب آنکه تعداد قراردادهای B2B یا سازمانی‌ای که در آن مدت 2سال بستم، از کل قراردادهای سازمانی 5سال‌ قبل از آن، پیشی گرفت!

در اردیبهشت سال 96 به سبب آنکه باید برای رفتن به خدمت مقدس سربازی! آماده می‌شدم، مجبور به استعفا از مجموعه شدم…

ماجراجویی‌های استارتاپی!

در اوایل سال 96 که از کار استعفا داده بودم و 3ماه برای رفتن به خدمت فرصت بود، طی دیدارهایی که با سه نفر از دوستان و همکاران قدیمی داشتم ایده‌ای در زمینه یک شبکه اجتماعی مطرح شد. اما نه یک شبکه اجتماعی معمولی؛ یک تقویم تعاملی! اسمش اسین‌تایم است. از اینجا میتوانید بیشتر راجع‌بهش بدانید.

 

حقیقتا داستان این استارتاپ ما طولانی است، تصمیم دارم در مقاله‌ای جداگانه روند آن را توضیح دهم. اما در هر صورت آغازی بود بر ماجراجویی‌های من در دنیای استارتاپی و افزایش علاقه‌‌مندی من به رشد و توسعه کسب‌وکارهای کوچک.

 

دوران سربازی من به جز 2ماه آموزشی که به شدت طاقت فرسا گذشت، در 19ماه بعد به دلیل آنکه به صورت امریه خدمت کردم، فرصت بسیار مناسبی شد برای رشد و توسعه فردی و سرمایه‌گذاری بر روی خودم!

در این مدت با توجه به محدودیت زمانی و در عین‌حال گذران زندگی و داشتن درآمد، به صورت پاره‌وقت پروژه‌های دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت انجام می‌دادم. سایت sanaaie.ir نیز درآمد جانبی خوبی بود.

 

ادامه این مطلب آپدیت خواهد شد.

محمدجعفر عادل بزرگ بشر

در رشد و توسعه کسب‌وکارتان همراهتان هستم

کمک‌هایی که در این زمینه می‌توانم انجام دهم:

  • طراحی مدل کسب‌وکار
  • تجزیه و تحلیل فرآیندها
  • تدوین و اجرای پلن بازاریابی
  • استراتژی دیجیتال مارکتینگ
  • طراحی سایت و سئو
  • بازاریابی محتوایی
10+سال تجربه
36پروژه‌های مشاوره و اجرایی
4پروژه‌های در دست

خوشحال می‌شوم در رشد و توسعه کسب‌وکار شما نیز سهمی داشته باشم.

برای آغاز این همراهی و همکاری می‌توانید از طرق مختلف با من در ارتباط باشید.